האם עבודה יזמית מתאימה לכל אחד?

יזמות הינה תכונה המהלכת קסמים על רבים מאיתנו. עם התפתחותו והתפשטותו של השוק החופשי, נדמה כי ההתעשרות מעולם לא הייתה קרובה יותר, נכון? הרי כל מה שצריך על מנת להשקיע הם 100 אלף שקלים או אפילו 50 אלף ₪ וכבר אתה יכול לראות את העסק שלך צומח. ובכן, אם היה זה המצב, מן הסתם היינו רואים את מרבית השוק בעסקים פרטיים ועצמאיים ובמיזמים שונים לאורך השנה. מתברר כי יזמות היא אינה הבטחה כלכלית קלה וודאית כפי שנדמה.

במה תלויה ההצלחה?

במה תלויה ההצלחה? האם כל אחד יכול להיות יזם מצליח? אולי מדובר בתכונה השמורה ליחידי סגולה שנולדו עם כשרון ההתנהלות הכלכלית והיכולת לאתר הזדמנויות פיננסיות ואפיקי השקעה משתלמים המשיבים את הסכומים שהושקעו פי 5, פי 10, פי 100 ויותר? כיצד ניתן לדעת אם גם אתם מתאימים להיות יזמים? על מנת לבדוק את הנושא ריכזנו עבורכם כמה עובדות ופרטים מהותיים אודות יזמות ויזמים.

מוטיבציה וכוח רצון

הניסיון מלמדנו כי גם ללא ידע תיאורטי רשמי על עסקים או על בעשיית עסקים ניתן להצליח כיזם. כיצד? זו אותה האש שמובילה אותנו לעשות את מה שאנחנו הכי אוהבים. זו אותה המוטיבציה שגורמת לנו לזוז ולהמשיך ללמוד גם כשלא ברור מה יביא איתו ההמשך. זה אותו הרצון העז להצליח בכל מחיר. זו היא התכונה העיקרית שמצאנו כמעט בכל יזם ישראלי, אירופאי, אמריקאי או מכל ארץ אחרת. אותו רצון עז משתקף מאוחר יותר ברווחים.

האומץ לקבל עזרה

כן, כן, בדיוק מה שקראתם. האגו של רבים מהמשקיעים הוא זה אשר מפיל אותם וגורם להם להפסדים רבים. הענווה, האומץ והיכולת לבקש עזרה ברגעים שהכי זקוקים לה הם החשובים שיהיו לכל יזם מתחיל ומתקדם, חסר ניסיון או בעל ניסיון רב. רבים אף אינם מתחילים בתהליך בשל הפחד מכישלון. התמודדות עם כל המכשולים היא זו אשר תהפוך אתכם ליזמים אמיתיים.

התמודדות עם אי וודאות

תכונה נוספת המאפיינת רבים מהיזמים כגון אילן שרעבי הינה הנכונות להתמודד עם אי וודאות. רבים רואים בשינויים גורם מאיים אולם היזמים כולם ניחנו במידת החיבה לחוסר הוודאות ולסיכוי שבסיכון.

אין תגובות