הדברת עכברים, חולדות ומכרסמים

מי לא נתקל בביתו בעכברים, בחולדות או במכרסמים אחרים. מדובר במטרד נוראי, מלוכלך, מפחיד ולמעשה גם מסוכן מאוד. נשיכה של מכרסמים יכולה להיות כואבת מאוד ואפילו להעביר מחלות נוראיות. כאשר אתם חושדים כי בביתכם שוכן לו גם עכבר, חולדה או מכרסם אחר, חשוב מאוד כי תתנו לבעלי המקצוע לטפל בעניין. אינכם יכולים לדעת כמה מכרסמים החליטו להתגורר עמכם, וטיפול נקודתי באמצעות מלכודות אישיות לא יגיע אל שורש הבעיה ולא ימנע ממכרסמים נוספים להגיע אליכם. למעשה, מומלץ להתכונן מראש למצבים כאלה ולהזמין הדברת מכרסמים פעם בשנה. באופן כזה תוכלו להבטיח כי לכל אורך השנה לא יצטרפו דיירים חדשים לביתכם, וכי סכנת המכרסמים לא תהיה רלוונטית אליכם.

יש שתי אפשרויות עיקריות להדברה של מכרסמים. האפשרות הראשונה היא ביקור חד פעמי של מדביר. המדביר מגיע לבית או למשרד שלכם, מפזר רעל באופן כזה שיהיה נגיש אך ורק לאותם מכרסמים ולא לבני אדם, וכך הוא יגרום להם להרעלה ולמוות. זוהי פעולה פשוטה, מהירה וזולה יותר, אך יש לה חסרונות רבים. ראשית, הפעולה החד פעמית אינה פותרת את שורש הבעיה. תמיד יוכלו להגיע מכרסמים נוספים לביתכם. שנית, לא ניתן לשלוט על המקום בו המכרסמים מתים, ואם מדובר במקום עם נגישות נמוכה, עשוי להיווצר מטרד משמעותי של ריח.

האפשרות השניה והמוצלחת יותר להדברה של עכברים, חולדות ומכרסמים אחרים, היא באמצעות טיפול מתמשך. בטיפול כזה לוכדים קודם כל את המכרסמים הקיימים בבית או במשרד. המדביר מפרז מלכודות ודואג שהבית יהיה ריק ממכרסמים. לאחר מכן, הוא מבצע הדברה מונעת אשר תגרום לכך שמכרסמים נוספים לא ירצו להתקרב לסביבה המרוססת. זוהי פעולה ארוכה יותר אשר לוקחת זמן רב יותר, אך היא יעילה בהרבה בהתבוננות לטווח הארוך.

לסיכום, חשוב לדעת כי המכרסמים השונים הם בעלי מוח, והם מסוגלים להסתגל ולהתגבר על רוב המלכודות אשר נמכרות כיום בשוק. הם מכירים את המלכודות האלו, ויודעים כיצד לא ליפול בהן. לכן, חשוב להזמין מדביר מקצועי אשר רשאי להשתמש בחומרים להם למכרסמים אין פתרון.

אין תגובות